سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

مجموع 0ريال

اتمام خرید

دسته بندی

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

دفاع مقدس    (۱۰ کالا موجود است.)

لیست پیشنهادی نمونه های از کتب دفاع مقدس در سال ١٣٩٧

 • شهدا برای چه افقی جنگیدند؟ (از جنگی که بود تا جنگی که هست.)

  شهدا برای چه افقی جنگیدند؟ (از جنگی که بود تا جنگی که هست.)

  در بخشی از این کتاب می خوانیم: «تا آنجا که یادم می‌آید، شهدا اینقدرها هم که حالا می‌گویند نازنین نبودند. همیشه هم لبخند روی لبشان نبود. آن قدر مست خدا نبودند که فقر و فساد و تبعیض از یادشان برود و آن‌چنان از خوف خدا غش نکرده بودند که هیچ خوفی بر دل هیچ کس نیندازند. تا آنجا که یادم هست... راستی چند هزار سال پیش بود؟ تجمل‌پرست ها از بسیجی ها می‌ترسیدند. مفسدها و مال‌مردم خورها و رانتخوارها از بسیجی ها می ترسیدند. شهدا آدمهای ترسناکی بودند باور کنید به خدا اینقدر دوست داشتنی بودن هم خوب نیست. باور کنید به خدا امام حسین(ع) هم اینقدر دوست داشتنی نبود. ا گر نمی‌ترسیدند از او که قطعه‌ قطعه‌اش نمی کردند و اسب بر پیکرش نمی‌دواندند و آب بر قبرش نمی‌بستند و در خیمه‌ها محصورش نمی‌کردند. به روضه اش رسیدیم. حالا چه حالی دارد زیارت خواندن برای شهدایی که بعد از رفتن هم شبیه شده اند به عشقشان. به حسین(ع) که آن بزرگ گفت: «دو بار شهید شد» «السلام علیکم یا اولیاء الله و احبائه، السلام علیکم یا اصفیاء الله و اودائه» در بخشی از این کتاب می خوانیم: تا آنجا که یادم می‌آید، شهدا همیشه هم لبخند روی لبشان نبود. آن قدر مست خدا نبودند که فقر و فساد و تبعیض از یادشان برود و آن‌چنان از خوف خدا غش نکرده بودند که هیچ خوفی بر دل هیچ کس نیندازند.

  ۴۰,۰۰۰ ريال
 • شهید فرهنگ: شهید سید مرتضی آوینی در آینه خاطرات

  شهید فرهنگ: شهید سید مرتضی آوینی در آینه خاطرات

  این کتاب روایت ۱۵۱ خاطره متفاوت از دوره‏های مختلف زندگی سید شهیدان اهل قلم است که توسط بستگان، دوستان، همکاران، همراهان و همفکران شهید بیان شده است. در ابتدای کتاب هم زندگی خودنوشت شهید آوینی می‏آید و در انتها هم گزیده سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با خانواده شهید (در تاریخ ۲/۲/۱۳۷۲) آمده است. اولین ویژگی خاص این کتاب نسبت به بقیه کتاب های مشابه، تنوع و تکثر خاطرات از این شخصیت برجسته و نظریه‏ پرداز فرهنگی است و دوم اینکه خاطرات زندگی این شهید را از زبان افراد و شخصیت‏ های مختلفی بیان شده است که هر کدام روایت گر وجوه مختلفی از حیات این شهید را بیان کرده ‏اند. ضمنا صفحه‏ آرایی جذاب هم کتاب را خواندنی‏ تر کرده است.

  ۴۲,۰۰۰ ريال
 • فردی بودم مستضعف
  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • آقا این روزها همسرم خیلی گریه می کند

  آقا این روزها همسرم خیلی گریه می کند

  حکایت حسن عرب خالقی حکایت کارگری ساده است که کم کم استاد بنایی می شود. با اوج گیری انقلاب با چند نفر از دوستانش آموزش های نظامی را تمرین می کند و منزلش توسط ماموران رژیم شاه تفتیش شده و چندین بار هم مورد ضرب و شتم قرار می گیرد. با شروع جنگ با جمعی از دوستانش پایگاه مقاومت ولی عصر(عج) را تشکیل می دهند و در تشکیل پایگاه های مقاومت برای دیگر روستاهای منطقه مشارکت می کند. مدتی در شرکت ذغالسنگ البرز شرقی و مدتی در سپاه پاسداران مشغول کار می شود، اما باز همان بنایی را ادامه می دهد و در کسوت بسیجی به جبهه می رود. در کودکی قرآن را در مکتب خانه آموخته بود اما خواندن و نوشتن را سالها بعد در جبهه تمرین می کند. هم در جبهه های غرب و هم در جنوب حضور پیدا می کند. عملیات رمضان و بدر و والفجر ۸ از مهمترین عملیاتهایی است که شرکت کرده است. در بدر از ناحیه صورت زخمی می شود و در والفجر ۸ در ۲۱ اسفند ۱۳۶۴ مفقودالاثر می شود که پیکر مطهرش در سال ۱۳۷۴ به وطن برمی گردد. اینها خطوط کلی زندگانی شهید حسن عرب خالقی است

  ۵۰,۰۰۰ ريال
 • یک بسیجی ساده؛ خاطرات سردار شهید علی پرنده

  یک بسیجی ساده؛ خاطرات سردار شهید علی پرنده

  علی پرنده حدود ساعت ۱۰ شب در ۹ دی ماه سال ۱۳ ۴۷ مصادف با شب عید قربان در جیرفت دیده به جهان گشود. نام پدرش زلفعلی بود و نام مادرش منور. علی از همان اوان کودکی طعم تلخ فقر را چشید و با سختی های روزگار آشنا شد. او دوران پرمشقت کودکی را در خانواده ای فقیر، ولی پایبند به اصول و مبانی اسلام پشت سر گذاشت... این کتاب خاطرات سردار شهید علی پرنده است که توسط حجت الله فاریابی تدوین و بازنویسی شده است.

  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • مسافر آبان (زندگی و خاطرات جوانترین شهید مدافع حرم سید مصطفی موسوی)

  مسافر آبان (زندگی و خاطرات جوانترین شهید مدافع حرم سید مصطفی موسوی)

  معرفی کوتاه: به نظر من زنی که کودکی خوبی داشته باشد، مادر خوبی میشود. من در خان های بزرگ شدم که بچه دوروبرمان زیاد بود. ما با پدربزرگ و دایی و خاله ام زندگی میکردیم. یک ساختمان سه طبقه بود که ما در طبقۀ سوم بودیم، دایی در طبقۀ دوم و خاله ساکن طبقۀ اول بودند. پدربزرگم بعد از فوت مادربزرگ پیش ما زندگی می کرد. حیاط بسیار بزرگی داشتیم که دیوارهایش کاه گلی بود و حوض بزرگی در وسط آن قرار داشت. پدربزرگ را «بابا » صدا میزدم و به پدر خودم «آقا » میگفتم. پدربزرگم در خانه کبوتر داشت و لانۀ آنها در حیاط خانه بود. عصرها که می شد، پدربزرگ مقداری گندم در حیاط پخش میکرد و به ما اجازه نمی داد که سمت آنها برویم. تخت چوبی بزرگی آنجا بود که ما روی آن مینشستیم و منظرۀ زیبای نشستن کبوتران را روی زمین برای خوردن دانه های گندم تماشا می کردیم. کبوتران سفیدی که آن قسمت می نشستند، حیاط را یکدست سفیدرنگ میکردند. پدربزرگ اصلا به آنها کاری نداشت. فقط بعدازظهرها برای آنها دانه های گندم را در حیاط می پاشید. کبوترها هم از آب داخل حوض می خوردند و دوباره برمی گشتند به لانه هایشان. خانۀ باصفایی داشتیم. یک درخت کاج بزرگ وسط حیاط بود و باغچۀ بزرگی داشتیم که در آن گل همیشه بهار و گل محمدی و بوتۀ پرپشت گل یاس بود.

  ۶۰,۰۰۰ ريال
 • بر مدار حرم (زندگی و خاطرات شهید مدافع حرم مرتضی کریمی شالی)

  بر مدار حرم (زندگی و خاطرات شهید مدافع حرم مرتضی کریمی شالی)

  معرفی کوتاه: سال ۱۳۶۰ بود. یک سالی از شروع جنگ میگذشت. مردم در تبوتاب کار و اقتصاد و انقلاب بودند و کشور در حال جنگ با دشمن بود. ما هم از این قضایا مستثنا نبودیم. خانوادۀ ما یعنی کر یمیها هم اهل غیرت و شجاعت بودند. از مردان خانوادۀ ما چندین تن در جبهه های جنگ حضور داشتند. مرتضی را باردار بودم، خبر آوردند که پسر برادرم در جبهه مفقودالاثر شده. پیدایش نمیکردند. مدتی گذشت. دیماه بود که مرتضی به دنیا آمد. مادرم زنگ زده بود که برادرهایم دنبال برادرزادهام به جبهه رفتهاند تا از سرنوشتش خبر درستی بیاورند. گفت: «بچه را که تازه به دنیا آمده، در این هوای سرد همراه خودت نیاور. خبری شد، بهت اطلاع میدهیم! » مرتضی ده روزه بود. بعدازظهر روز بعد کسی تماس گرفت که بیایید، شهید حسین کر یمی را آوردهاند.

  ۱۰۰,۰۰۰ ريال
 • بازگشت مسلم (زندگی و خاطرات شهید مدافع حرم سید مصطفی موسوی (تیپ فاطمیون افغانستان))

  بازگشت مسلم (زندگی و خاطرات شهید مدافع حرم سید مصطفی موسوی (تیپ فاطمیون افغانستان))

  معرفی کتاب: این نوشتار به مرور حیات دنیایی و معنوی شهید سید مصطفی موسوی می پردازد. شهید موسوی از تبار مجاهدان افعان بود که شناخت روحیات و حالات او کمکی به بهتر زندگی کردن ماست. کتاب حاضر براساس خاطرات و روایت خانواده و همرزمان شهید است.

  ۵۰,۰۰۰ ريال
 • فاتح قدس: روایتی از زندگانی پارسای دانشمند سردار شهید حاج حسن تهرانی مقدم
  ۱۲۰,۰۰۰ ريال