سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

مجموع 0ريال

اتمام خرید

دسته بندی

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

تصویر ماه در آب

  تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۳

در معماری سنتی ایرانی، در فضای بیرونی خانه ها، محوطه‌ی بدون سقفی (معمولا هشت ضلعی) قرار داشت، که در وسط آن یک حوض آب تعبیه شده بود، و اهل منزل، در شب هایی که قرص کامل ماه در آسمان می درخشید، دور تا دور این « هشتی»ها می نشستند و انعکاس تصویر ماه را، در آب زلال حوض، تماشا می کردند؛ و نکته اینجا بود که تصویر در آب، جزئیات بیشتری از چهره حقیقی ماه را نمایان می ساخت، که در حالت عادی و با نگاه مستقیم، امکان مشاهده آن ها وجود نداشت.
به نظر می رسد این چند خط، مقدمه لازم برای معرفی بسته مطالعاتی توصیف شخصیت امام خمینی (ره)، در کلام رهبری (مدظله) را فراهم کرده باشد:

مدح خورشید: خاطرات رهبری درباره امام خمینی(ره)

سید علی خامنه ای(مولف) | انقلاب اسلامی
پرداختن به خاطرات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با توجه به حضور و نقش فعال ایشان در تاریخ انقلاب اسلامی و در مسیر تحولات و تاریخ معاصر کشورمان، یک ضرورت فرهنگی و ملی است.این کتاب حاوی نکاتی آموزنده از سیره‌ مکتبی، انقلابی و اخلاقی امام راحل می باشد که بازخوانی و توجه به آن از شرایط لازم برای شناخت و تداوم راه امام خمینی است.


ره، رهرو، رهبر

سید علی خامنه ای(سخنران) | انقلاب اسلامی
این کتاب به نحو بسیاری جامعی به شخصیت و مکتب امام خمینی(ره) پرداخته است. روش تنظیم محتوای آن براساس تاریخی است اما برای آنکه نقشه ی موضوعی از مطالب کتاب در ذهن خواننده شکل گیرد، از یک فهرست جامع موضوعی در پایان اثر بهره برده شده است.


عبد صالح خدا

مرکز صهبا(گردآورنده) | موسسه جهادی
متن محوری این کتاب برگرفته از مصاحبه اختصاصی مرکز اسناد انقلاب اسلامی در سال ۶۱ جهت ثبت زندگی نامه امام خمینی با آیت الله خامنه ای است که با دیگر خاطرات ایشان از امام خمینی تنظیم شده است. همچنین در این کتاب شاهد تصاویری از دوران مبارزه حضرت امام خمینی(ره) و همچنین گزارش های ساواک و شهربانی درباره فعالیت های مبارزاتی ایشان هستیم. همگی این تصاویر و گزارش ها از جمله اسنادی است که از آرشیو مرکز اسناد انقلاب اسلامی استفاده شده است.


خط امام (گزاره شناسی مکتب بنیان گذار انقلاب در ره گذر مقام معظم رهبری)

محمدحسین همتی نژاد(مولف) | موسسه مستشهدین وصال
این کتاب در چهار فصل: امام (ره) و مردم، سیره عملی امام (ره)، خط امام (ره) اسلام و انقلاب، دشمن شناسی در مکتب امام (ره) به گزاره شناسی مکتب بنیان گذار انقلاب در کلام مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از سال ۶۸ تا ۸۹ پرداخته است.
برای مطالعه بیشتر در این زمینه، به کتاب های زیر مراجعه بفرمایید:
  • راه نما: امام (ره) در کلام رهبر انقلاب
  • حقیقت همیشه زنده