سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

مجموع 0ريال

اتمام خرید

دسته بندی

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

راه و رسم بندگی

  تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۳۰

اگر هدف از خلقت بندگی است، و اگر اعلا مرتبه انسان کامل را مقام عبودیت و بندگی در پیشگاه حق تعالی دانسته اند، پس رعایت لوازم و اخلاقیات آن نیز اهمیت پیدا می کند.

در اینجا به معرفی برخی از آثار مرتبط با اخلاق بندگی می پردازند:

اخلاق بندگی

حسن ره پیک(مولف) | خرسندی
کتاب حاضر، در برگیرنده شرحی بر باب یک صدم کتاب «مصباح الشریعه» و «مفتاح الحقیقه»، منسوب به امام صادق(ع) است که در آن، بر پایه توحید علمی و نظری و اخلاق اسلامی، موضوع «عبودیت و بندگی»، شرح داده شده است. بر طبق سرفصل های این کتاب، یعنی: عبودیت و ربوبیت و اصول معامله با خدا؛ با نفس؛ با خلق و با دنیا، می توان گفت که عبودیت منشا ولایت انسان کامل است و از رهگذر آن، کمال او حاصل می شود.


نگاهی به رابطه عبد و مولا

علیرضا پناهیان(مولف) | بیان معنوی
برای اینکه بتوانیم توبه‌ای صحیح داشته باشیم و از گناهان دور بمانیم، ابتدایی‌ترین کار اصلاح رابطه ما و خداست. در واقع شناخت این رابطه و اشراف پیدا کردن نسبت به ظرایف آن اصلی‌ترین نکته در برقراری رابطه میان عبد و مولاست. درک رابطه عبد با مولا، ثمرۀ معرفت نفس، برخی آثار رابطه عبد با مولا، رشد رابطۀ عبد و مولا در گرو «امر و اطاعت»، عبدپروری مولا، چند راهکار دیگر برای رشد رابطۀ عبد و مولا، و شرایط عبودیت در حدیث «عنوان بصری» عناوین کلی فصل‌های کتاب هستند.


شرح حدیث عنوان بصری(بندگی حقیقی و حقیقت علم)

محمد باقر تحریری(مولف) | نشر حر
این کتاب در پنج بخش که هر کدام به فراخور مطالب خود دارای فصول متعددی است، که به تبیین مراحل سیر عملی یک انسان از دیدگاه حضرت امام جعفر صادق(علیه السلام) می پردازد. مولف که خود از اساتید صاحب نام عرصه تعلیم و تربیت نفوس سالکان راه حق می باشد، با قدرت کم نظیر علمی به یادگار مانده از اساتیدی چون مرحوم علامه طباطبایی(رحمه الله علیه) و حضرت آیت الحق مرحوم سعادت پرور(رحمه الله علیه)، مطالب معرفتی ناب توحیدی را از زبان کتاب و سنت استخراج کرده و در سفره کریمانه ای به عاشقان سیر و سلوک اسلامی عرضه نموده است


رسم بندگی سلسله گفتارهای آیت الله ناصری

آیت الله ناصری(مولف) | خلق
این کتاب شرح فرازهایی از خطبه بلند حضرت امیرالمومنین علیه السلام در مورد حالات و خصوصیات اخلاقی متقین است. رسم بندگی زوایای مختلف و مصادیق بندگی حق تعالی در حوزه های مختلف زندگی را ترسیم می نماید و رسم بندگی خداوند متعال در زمینه های مختلف را نشان می دهد. مجموعه حاضر برگرفته از بیانات معنوی و تاثیر گذار عالم ربانی حضرت آیت الله ناصری اصفهانی می باشد که در اختیار علاقه مندان به معنویت و اخلاق قرار گرفته است.


دوره های رشد تفکر اجتماعی : بلوغ عبودیتی (جلد ۶)

مرکز فرهنگ معارف قرآن(مولف) | کتاب فردا
بلوغ عبودیتی آخرین مرحله از بلوغ انسان است که در آن آراسته به سمت عبد بودن می شود. در این وصف فرد به غایت تذلل و تسلیم خالصانه در برابر خداوند و اطمینان و اعتماد تام و ایمانی سرشار از یقین می رسد و به یمن این افتخار، رهبری انسان ها را در سه بعد انذار، تعلیم و تذکر به عهده می گیرد. عباد در این دوره واسطه ای برای اتصال به خدا و سببی برای نزول انواع وحی برای انسان و ذخیره ای بی نظیر برای هستی و زندگی انسان می باشند.