سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

مجموع 0ريال

اتمام خرید

دسته بندی

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

تفسیر تربیتی    (۹ کالا موجود است.)

 • صلای حکمت
  ۱۵,۰۰۰ ريال
 • تفسیر قرآن برای همه

  تفسیر قرآن برای همه

  راز شکوفایی و تعالی فرهنگ در تمدن اسلامی این بود که فرهنگی جامع الاطراف و مختلف الابعاد بر مردم عرضه در گستره جغرافیای اسلام که بخش وسیعی از سه قاره بزرگ جهان، آسیا، آفریقا و اروپا را در برمی گرفت و مسیرهای متعدد تجارت جهانی و گذرگاه های فراوان مهاجرت علمی را نیز شامل می شد. اندیشمندان مسلمان با هویتهای قومی و نژادی مختلف در تمام حوزه های علمی – نقلی و عقلی – ادبیات مکتوب فراگیری را تولید کردند و از آن رهگذر می توان تلاش علمی مسلمانان – اعم از عرب و مستعرب، فارس و ترک – را ارزیابی کرد. ویژگی بارز این ادبیات علمی، هم سویی آن با عقل بشری و نشان دادن اهمیت انسان در نظام خلقت و به عبارتی دیگر سرشت عقل گرایی و انسان گرایی مکتوبات علمی مسلمانان است. راز شکوفایی و تعالی فرهنگ در تمدن اسلامی این بود که فرهنگی جامع الاطراف و مختلف الابعاد بر مردم عرضه شد و آنان نهایت همت خود را در گسترش آن معطوف داشتند، چه آنکه فرهنگ یک بعدی و یک سویی هیچ گونه تضمینی برای بقای خود ندارد تا چه رسد به اینکه بتوان از آن به عنوان پشتوانه ای برای تحول و تکامل علم و مدنیت بهره برداری کرد.

  موجود نیست
 • تفسیر سوره یاسین

  تفسیر سوره یاسین

  نویسنده در این کتاب، به شیوه تفسیر قرآن به قرآن، به تفسیر آیات سوره‌ یاسین می‌پردازد. در بخشی از مقدمه کتاب درباره شیوه تفسیری نویسنده می‌خوانیم: «کتاب حاضر که تفسیر مانندی از سوره یاسین است، نخست یک یا چند آیه را با ترجمه آن می‌­آورد، سپس لغات آن را از جهت صرفی تحلیل می­‌کند و مصدر و معنای آن را باز می­‌گوید. آن گاه در عنوان توضیحات، کلمات یا جملاتی را که به شرح بیشتری نیاز دارند توضیح می‌­دهد، سپس ذیل عنوان گزارشی از آیات، خلاصه و چکیده مفهوم آن‌ها را باز می­‌گوید و نکته­‌هایی را که استفاده می­‌شود، ثبت می­‌کند و سرانجام در بخش شرح و بیان که بخش اصلی این اثر است، به بیان آیات می‌­پردازد و مطالبی را که در بخش گزارشی از آیات آورده با دلایل و شواهد آیات قرآنی توضیح و شرح می‌­دهد. از ویژگی‌­های این اثر، قرآن محوری آن است؛ یعنی تلاش بر آن بوده که اولا از طرح دیدگاه‌­های مختلف و انظار گوناگون مفسران و قیل و قال‌­ها، به جز در مواردی بسیار اندک، احتراز شود و تنها به آنچه آیات قرآنی گویای آن است بسنده گردد. ثانیا سعی بر آن بوده که از ذکر مطالب پیرامونی آیات پرهیز شود و فقط مطالبی در شرح آید که آیات مورد بحث، آن‌ها را می‌­نمایاند، یا به آن‌ها اشاره دارد. البته برای اثبات یک نکته، یا آشکارتر شدن یک برداشت، به آیاتی دیگر را که در آن زمینه یافته و برای برداشت­‌ها و نکته‌­ها شاهدی به شمار می­‌آمده ثبت شده است. در نتیجه، تفسیر قرآن به قرآن که هدف نگارنده بوده، تا حدودی شکل گرفته است.»

  ۱۱۰,۰۰۰ ريال
 • تفسیر سوره های قدر، عصر، نصر، اخلاص و حمد (صفوی)
  ۴۲,۰۰۰ ريال
 • تفسیر سوره حجرات (سید محمدرضا صفوی)

  تفسیر سوره حجرات (سید محمدرضا صفوی)

  سوره‌ی‌ حجرات، از سوره‌ های مدنی و دارای هجده آیه‌ است. این سوره‌ چهل و نهمین سوره‌‌ قرآن در مصحف شریف و صد و هشتمین یا صد و ششمین سوره‌ بر حسب نزول است، و به هر تقدیر پس از سوره‌‌ مجادله و قبل از سوره‌‌ تحریم نازل شده است.نویسنده در این کتاب، به شیوه تفسیر قرآن به قرآن، به تفسیر آیات سوره‌ حجرات می پردازد. در بخشی از مقدمه کتاب می خوانیم: «گرایش به ایمان و بیزاری از کفر و گناه، داده‌ الهی است و این تابع یک اصل کلی است که نعمتها و تفضلها همه عطای اوست. تذکر این حقیقت که ایمان راستین اهل ایمان و پاکی آنها از پلیدی کفر و گناه، عطای الهی است، علاوه بر بیان معرفتی از معارف الهی، باز دارنده از غرور مومنان نیز خواهد شد؛ زیرا آدمی اگر دریابد که نعمت‏ها از جمله‌‌ نعمت ایمان و عمل صالح به توفیق الهی و تفضلی از جانب خداست، هرگز به ایمان و کردار صالحش فخرفروشی و خودبرتربینی نمی کند.»

  ۶۵,۰۰۰ ريال
 • تفسیر سوره تغابن (سید محمدرضا صفوی)
  ۴۴,۰۰۰ ريال
 • تفسیر سوره جمعه (سید محمدرضا صفوی)
  ۳۵,۰۰۰ ريال
 • تفسیر سوره صف (سید محمدرضا صفوی)
  ۳۷,۰۰۰ ريال
 • تفسیر سوره حمد (سید محمدرضا صفوی)

  تفسیر سوره حمد (سید محمدرضا صفوی)

  گزیده: تاریخ هرشهر بخشی از هویت آن است و بازشناسی اتفاقات و شخصیت های ان شهر در واقع باعث تقویت این هویت است. یکی از این جریانات و شخصیت های مرتبط با آن مسئله کشف حجاب رضاخان و تجمع علماء و روحانیون در مسجد گوهرشاد و موضع گیری آنها در مقابل این عمل شاه بود. تاریخ نویسان ریشه کشف حجاب را مربوط به دوران سلطنت ناصرالدین شاه دانسته و معتقدند رضاخان در نظر داشت تا به واسطه عملی کردن این برنامه اصلاحاتی خود به دنبال متحدالشکل کردن لباس، طلایه دار فرهنگ و تمدن در منطقه شود. در این کتاب که مجموعه ای است از مقالات همایش بزرگداشت قیام مسجد گوهرشاد، به بررسی مسئله کشف حجاب و تاثیر آن بر جامعه آن زمان پرداخته شده است.

  ۱۵,۰۰۰ ريال