سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

مجموع 0ريال

اتمام خرید

دسته بندی

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

علوم انسانی    (۱۴ کالا موجود است.)

 • مشکات نظریه حقوقی اسلام  (جلد ۱)
  ۲۴۰,۰۰۰ ريال
 • دانش مسلمین چ۱۸
  ۱۶۰,۰۰۰ ريال
 • هستی و هبوط انسان در اسلام چ۰۴

  هستی و هبوط انسان در اسلام چ۰۴

  یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی، برچیده شدن تشکیلاتی است که استعمار غرب از یکی دو قرن پیش تحت عنوان خدمات انسانی! و با ظاهر فریبنده تبلیغات مذهبی در کشور ما به وجود آورده و موفق شده با بهره گیری از مراکز متعددی که تحت پوشش وابستگی به کلیسا فعالیت می کردند. در طول سالیان دراز به بسیاری از اهداف مورد نظر خود مثل: اشاعه فرهنگ غرب، تخریب پایه های اعتقادی افراد ساده لوح، کسب اطلاعات گوناگون اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و فرهنگی نایل آید. در این زمینه، انگلیسی ها تشکیلات عریض و طویلی در ایران - بویژه در اصفهان - داشتند که از حدود یکصد سال پیش تحت عناوین عوام فریب و با بهانه های ظاهرا موجه! و نوع دوستانه! به بهره برداری از افراد گوناگون می پرداختند. پال هنت کشیش کلیسای آنگلیکن اصفهان یکی از عوامل تشکیلات انگلیسی ها بود که در سال ۱۹۸۱ خاطرات خود را منتشر کرده است. این کتاب از این نظر شایان اهمیت است که با مطالعه آن می توان تا حد زیادی با روال کار کشیش های انگلیسی در ایران آشنا شد و این حقیقت را دریافت که اصولا این حضرات نه مرد خدا بودند و نه به مشیت الهی و قدرت قاهره پروردگار اعتقاد داشتند!

  ۲۹,۰۰۰ ريال
 • گفت و گوی انتقادی در علوم اجتماعی: خوانش منتقدانه متون کلاسیک جامعه شناسی
  ۴۲,۰۰۰ ريال
 • علوم اجتماعی و رودربایستی با عقلانیت
  ۲۵,۰۰۰ ريال
 • عقلانیت: بحثی در مبانی جامعه شناسی توسعه

  عقلانیت: بحثی در مبانی جامعه شناسی توسعه

  مبحث اصلی این نوشتار شرح و تبیین این مدعاست که "عقلانیت غربی که در نظام"لیبرال-بورژوا"و تمدن کنونی مغرب زمین، نهادینه شده، مبتنی بر برداشتی شتاب‏زده از عقلانیت است که به شدت ناقص، ناتوان از تفسیر اصلی‏ترین مقاطع زندگی و مهم‏ترین نیازهای آدمی و قابل یک محاکمه تمام عیار علمی است و باید به دنبال عقلانیتی بودکه کلیه مزایای "عقلانیت ابزاری" و "صوری" را مد نظر بدارد اما بدان اکتفا نکرده و به حدودی بس جامع- تر و شامل‏تر بیندیشد، زیرا وقتی پروژه"زندگی و انسان"را با تاملی جدی‏تر و دقیق‏تر بنگریم، مفهوم "عقلانیت"، به همان نسبت دقیق‏تر شده بلکه پاک عوض می‏شود و چه بسا رفتاری که در دستگاه"هزینه- فایده"، در یک انسان‏شناسی غیر الهی، "عقلانی" تلقی می‏شود، در دستگاه "هزینه-فایده" جامع‏تر، که اسلام‏شناسی اسلامی، مدعی آن است، غیر مقرون به صرفه و کاملا غیر عقلانی از آب درآید و به عکس". نگارنده در کتاب مفهوم "عقلانیت" و "کنش منطقی" در رفتار اجتماعی-اقتصادی(یکی از اصول توسعه سرمایه‏داری) را بررسی و بیشتر به آرای "ویلفر دوپاره‏تو" و "ماکس وبر" اشاره نموده در اصل قصد دارد مفهوم "عقلانیت" را در مبانی جامعه‏شناسی توسعه بررسی نماید. نگارنده برای عقلانیت سه جنبه معرفتی، اخلاقی و ابزاری قائل است.به زعم وی و بر اساس بررسی نظریات "پاره‏تو" و "وبر" در عقلانیت غربی تنها به عقلانیت ابزاری اکتفا شده است. بخش دوم کتاب "عقلانیت اسلامی"نام دارد. در این باب از کتاب تصریح شده است که عقلانیت اسلامی" از انسان و حیات می‏پرسد و وقتی سنگ بنای "عقلانیت" را گذارد و مختصات و اهداف مبانی آن را معلوم کرد به تنظیم اخلاقیات(در راستای عقاید و فرهنگ)می‏نشیند و عاقبت به روش‏ها و ابزار تامین اهداف مادی و معنوی بشریت می‏پردازد".

  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • رویکرد استاد مطهری به علم و دین

  رویکرد استاد مطهری به علم و دین

  نویسنده در این کتاب به واکاوی دیدگاه استاد شهید مطهری درباره علم و دین می پردازد. وی ابتدا به تعریف دین، منشا دین، اهداف و رسالت آن می پردازد و سپس تعریف علم و قلمرو آن را بیان می کند. تدوین رهیافت اصلی استاد شهید مطهری درباره علم و دین و نحوه تناسبات این دو، از دیگر موضوعات این نوشتارند. در پایان این کتاب نیز مسئله علم دینی و عقل و دین از نظر شهید مطهری بررسی شده است. رابطه علم و دین، از مباحث مهم حوزه فلسفه دین و احکام جدید است و استاد مطهری به عنوان یکی از بارزترین شخصیت‏های کلامی دوران معاصر، در آثار مختلف خود به این موضوع توجه ویژه‏ای داشت. استاد، علم و دین را مکمل یکدیگر می دانست و هر دو را در پاسخگویی به نیازهای بشری لازم و ضروری بر می شمرد. مطالب این کتاب در چهار فصل تنظیم شده است. دو فصل نخست به چیستی دین و علم و فصل سوم و چهارم به رابطه علم و دین، عقل و دین اختصاص دارند.

  ۱۳,۰۰۰ ريال
 • روان شناسی مدرن و حقیقت فراموش شده انسان
  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • راهبردهای اساسی تحول علمی
  ۵,۵۰۰ ريال