سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

مجموع 0ريال

اتمام خرید

دسته بندی

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

سیاسی، فرهنگ و تمدن    (۵۳ کالا موجود است.)

 • چه کسی بر جهان حکومت می کند؟

  چه کسی بر جهان حکومت می کند؟

  حمایت از دموکراسی، حوزه فعالیت ایدئولوزیست ها و اصحاب رسانه است. در دنیای واقعی، نخبگان غالبا از دموکراسی بیزارند. شواهد مهمی وجود دارد که دموکراسی فقط تا آنجا مورد حمایت قرار می گیرد که به پیشبرد اهداف اجتماعی و اقتصادی یاری رساند؛ نتیجه ای که با اکراه از سوی دانشمندان علوم اجتماعی مورد تایید قرار می گیرد. تحقیر دموکراسی توسط نخبگان، به طور چشمگیری در واکنش به افشاگری های ویکی لیکس آشکار شد.

  ۲۰۰,۰۰۰ ريال
 • خدمات متقابل اسلام و ایران

  خدمات متقابل اسلام و ایران

  «شیفته تلویزیون» داستانی است که تاثیر قدرت منفی تلویزیون برکودکان و نوجوانان را یادآوری می کند. اگرچه این یادآوری بر اساس تفکر حاکم بر رسانه های غربی شکل می گیرد، اما دریک نمای کلی می تواند تلنگری برای استفاده درست از این رسانه برای کودکان و نوجوانان در همه جای دنیا باشد. «شیفته تلویزیون» ماجرای پسری به نام لنی است که همه واقعیت های زندگی را با آگهی های بازرگانی وبرنامه های تلویزیونی می سنجد و دلش می خواهد همه چیز در این واقعیت خشن، مثل آگهی های مربوط به خوشبوکننده های دهان، زندگی را به سرعت زیر و رو کند و تغییر بدهد؛ اگرچه محور داستان براساس این مفهوم پیش می رود که مشکلات واقعی زندگی به این سادگی ها حل نمی شوند. شکل گیری این واقعیت در ذهن لنی پس از روی دادن یک اتفاق برای او حاصل می شود؛ در پرسه گردی های خیالبافانه اش در یک جزیره، یک مار پای او را نیش می زند و چون کسی برای کمک به او وجود ندارد، خودش به شیوه قهرمان یکی از فیلم ها به مداوای خودش می پردازد. از محورهای فرعی اما درخشان قصه می توان به یک پیام بازرگانی مربوط به فروش یک اسباب بازی اشاره کرد؛ عروسکی که در این آگهی «دوست» نامیده می شود. ارتباط ذهنی لنی با این «دوست» پلاستیکی و دیالوگ هایش با او در همه جای قصه به خصوص در فصل تنهایی او در جزیره و به هنگام درد کشیدن، از زیبا ترین تمثیل های کتاب برای القای این مفهوم است که سرنوشت انس داشتن با تلویزیون و کالاهای تبلیغی اش چیزی جز تنهایی نیست. اما خیال پردازی های لنی لحظه ای متوقف نمی شود، گاه خودش را برنده یک مسابقه شرط بندی می بیند و گاه پسری متعلق به ده میلیون سال پیش که مسئولان تلویزیون درباره اش فیلم آموزشی ساخته اند. اما او بعد از صدمه دیدن و یادآوری یک پیام بازرگانی درباره خوب شدن خراشیدگی روی زانوی یک دختربچه در مدت زمانی بسیار کوتاه، به این واقعیت مهم دست پیدا می کند که سازنده های تبلیغات تلویزیونی، زندگی را آنطور که او می شناسد، نمی شناسند. اینگونه است که در پایان قصه، با خاموش کردن تلویزیون، به جنگ با این دنیای دروغین می رود.

  ۹۰,۰۰۰ ريال
 • هویت و الگو: درنگی در هویت ایران امروز و الگوی اسلامی - بومی تمدن سازی
  ۳۸,۰۰۰ ريال
 • ساحت معنوی و هویت ملی ایرانیان

  ساحت معنوی و هویت ملی ایرانیان

  گزیده: کتاب حاضر حاوی شش گفتار است: گفتار اول، پیرامون تمدن اسلامی و تلاقی آن با سه دوره تاریخی غرب، سه گفتار بعدی، درباره هویت ملی در ایران، و دو مقاله بعد، تحقیقی درباره انقلاب اسلامی، ماهیت آن و ارتباط آن با حوزه فکری و سیاسی مغرب زمین. آنچه نمای کلی و روح مشترک این کتاب را تشکیل می دهد، زمینه مشترکی از خودآگاهی تاریخی در ذهنیت ایرانیان است که طی قرون متمادی جلوه خاصی یافته و خود را با انگاره های ویژه ای نمایان ساخته است.این نمایه ها در تلاقی تمدنی، در تار و پود های گذار تاریخی هویت ملی و در بطن انقلاب اسلامی معاصر نیز قابل پژوهش و بازکاوی است. اما ساحت معنوی این قدر مشترک و خط سیر آن در تفکر و اجتماع و سیاست و حیات ملی ایرانیان امری است که می توان در حق طلبی و عدالت خواهی و معنویت گرایی ایرانی دیده و تکامل آن را در طول تاریخ مورد پژوهش قرار داد و این بستر فکری و زمانی را در سایه ی تشیع و ولایت امامان پاک شیعه چنان دنبال کرد که آرامش و ثبات ناشی از آن را در عرصه های ملی در طول قرون اخیر شاهد بود. بررسی و تاکید بر این ساحت معنوی و تکوین و رشد آن در سایه تشیع و رسوخ آن در کلیه شئون ملی ایران به اندازه ای است که شناخت ایران و ایرانی جز در چشم انداز آن امکان ندارد، نویسنده معتقد است که اگر این مسئله درست و دقیق تبیین شود بسیاری از موضوعات ناشناخته و کم شناخته و حتی مبهم تاریخ فکری و سیاسی ایران و حتی بسیاری از مسائل مناقشه انگیز ملی نیز در سایه ی آن شفاف تر و با وضوح بیشتر شناخته می شود و از این رهگذر مسائلی از قبیل بحران هویت ملی و هویت سازی، غرب شناسی و غرب گرایی، تجدد ، مدرنیته و غیره در صورتی صحیح و نسبتی معقول طرح می شود و در معرض پرسش و بازشناسی عالمانه قرار می گیرد.

  ۱۳,۰۰۰ ريال
 • گسترش ارزش ها در پرتو اسلام: بررسی تطبیقی بعضی مفاهیم ...

  گسترش ارزش ها در پرتو اسلام: بررسی تطبیقی بعضی مفاهیم ...

  کتاب گسترش ارزشها در پرتو اسلام از «مقدمه و فصلهای انسان از انفعال تا جوشش، انسان و تاثیر وابستگی، جامعه بشری و منظومه حقوق و واجبات و پرسش و پاسخ» گردآوری شده است. در فصل اول مباحث «منابع شناخت از غیب تا شهود، حس اولین منبع شناختی، عقل دومین منبع شناختی، تفاوت مقوله شناخت بین علم و دین، تفکر انسان از اصالت تا تقلید، خودشناسی در بستر متغیرات پیرامونی» آمده است. نویسنده در بخش تفکر انسان از اصالت تا تقلید در تعریف فکر و تفکر نوشته است: «عملیاتی که عقل انسان به تنظیم بعضی از معلومات برای ارتباط بین آن ها و استخراج اطلاعات جدید می پردازد، فکر و تفکر نامیده می شود. هنگامی هم که انسان در قضیه ای مشخص نظرش را بیان می کند، نظر و دیدگاه او فکر نامیده می شود.» نگارنده در فصل دوم عناوین «مفهوم دین در آینه دو دیدگاه، هویت و وابستگی های چندگانه و وابستگی های متعدد انسان» را مورد بررسی قرار داده است. فصل سوم این کتاب به «حق زندگی در آینه دو نگاه، نگاه اسلام به نقش جامعه در همبستگی اجتماعی، آزادی از تئوری تا اجرا، آزادی اصطلاحی فقهی، آزادی اصطلاحی معاصر، نگاه اسلام به معنای امروزی آزادی و سیاست و معیار دینی در اسلام» پرداخته است. نگاه اسلام به نقش جامعه در همبستگی اجتماعی از نظر نویسنده این گونه بیان شده است: «شاید فرق اساسی تفکر غربی و اسلامی در فراهم کردن حق کامل زندگی شهروندان به دریافت دین از مسوولیت و نقش اجتماع در صورت نبود موسسه های بین المللی برگردد. به دلیل تفاوت دیدگاه اسلام از معنی حق برخورداری از زندگی با دیدگاه غربی در این باب، اسلام در این چهارچوب به پایه های زندگی انسانی، مساله کرامت را هم اضافه می کند، یعنی علاوه بر حق آب، غذا، خانه و سرپناه، اسلام بهره و استفاده از این حقوق با حفظ کرامت انسانی را هم اضافه می کند.» بخش آخر کتاب پرسش و پاسخ هایی در رابطه با «نهادهای رسمی از واقعیت تا آرمان، تقسیم وظایف بین نهادهای رسمی و نهادهای مردم نهاد، سیاست مفهوم اسلامی و اجرای نادرست آن، نقش غرب در برهم زدن مفاهیم در جوامع اسلامی، حرکت های اسلامی مکتبی یا ملی گرا، مفهوم اسلامی سیاست از نظریه تا اجرا و کمونیست از اصالت تا تقلید» است.

  ۲۵,۰۰۰ ريال
 • راهبردهای اسلام: از حفظ هویت تمدنی ملت ها تا پایبندی به ساختار اسلام
  ۲۵,۰۰۰ ريال
 • توسعه گرایی و هویت فرهنگی در ایران معاصر

  توسعه گرایی و هویت فرهنگی در ایران معاصر

  «کلانتری غیرانتفاعی» سومین تجربه مشترک فیلم نامه نویسی سید مهدی شجاعی و بهزاد بهزادپور است که در قالب یک فیلم نامه طنز فانتری از سوی انتشارات کتاب نیستان منتشر شده است. این اثر به خوبی نماینده تلفیق فضاهای ذهنی دو نویسنده آن است؛ از سویی شجاعی با رجعتی به نوجوانانه نویسی های خود در این اثر نیز تمی نوجوانانه را دستمایه خلق فیلم نامه خود قرار داده است و آن را با محور نوجوانانه و با مایه طنز که پیش از این نیز می شد از آن در آثار شجاعی سراغ گرفت تالیف کرده است. از سویی فضای پلیسی و کمی تا قسمتی حادثه ای این فیلم نامه نیز به خوبی یادآور سایر فیلم نامه های منتشر شده توسط بهزادپور است. داستان این فیلم نامه از ورود ناگهانی جمعی از نوجوانان به یک ماجرای آدم ربایی آغاز شده و در ادامه ماموران یک کلانتری غیرانتفاعی که وظیفه خودشان را حفاظت از جان و مال اهالی محل به ویژه کودکان می دانند، به کمک آنها می شتابند. موقعیت انتزاعی ترسیم شده در این فیلم نامه در کنار حضور افراد و موقعیت هایی که به طور عمومی کمتر امکان تحقق و تصور آنها را در موقعیت های عادی می توان داشت، حاکی از تمایل نویسندگان این اثر به تجربه فضاهای تازه در حوزه داستان گویی برای نوجوانان در قالب فیلم نامه را دارد که در صورت مبدل شدن به فیلم سینمایی نیز می تواند در کنار خلق موقعیتی مفرح، داستانی آکنده از هیجان را نیز برای مخاطبانش فراهم آورد.

  ۱۱۰,۰۰۰ ريال
 • نگاهی کوتاه به تاریخچه روشنفکری در ایران (جلد ۲)

  نگاهی کوتاه به تاریخچه روشنفکری در ایران (جلد ۲)

  این اثر به بررسی روشنفکری دینی در ایران در دوران مشروطه، پهلوی و پس از جمهوری اسلامی پرداخته است. به نظر زرشناس، احمد کسروی در ابتدا نماینده گرایش دینی روشنفکران ناسیونال لیبرال بود که بعدها تدریجا به کفرگویی متمایل شد. در پایان کتاب، نویسنده به تبیین نظرات دو روشنفکر دینی پس از انقلاب، یعنی سروش و شایگان پرداخته است. کتاب «نگاهی کوتاه به تاریخچه روشنفکری در ایران» در دو مجلد با عناوین فرعی «مروری بر روشنفکری در غرب، پیدایی روشنفکری در ایران و نسل اول روشنفکران مشروطه» و «نسل دوم روشنفکری مشروطه و روشنفکری دوران پهلوی» به تازگی توسط انتشارات کتاب صبح، منتشر شد. این اثر مروری است بر روشنفکری در غرب و پیدایی روشنفکری در ایران. بخشی از کتاب نیز به معرفی نسل اول روشنفکران مشروطه اختصاص دارد.

  ۱۰۰,۰۰۰ ريال
 • نگاهی کوتاه به تاریخچه روشنفکری در ایران (جلد ۱)

  نگاهی کوتاه به تاریخچه روشنفکری در ایران (جلد ۱)

  این اثر به بررسی روشنفکری دینی در ایران در دوران مشروطه، پهلوی و پس از جمهوری اسلامی پرداخته است. به نظر زرشناس، احمد کسروی در ابتدا نماینده گرایش دینی روشنفکران ناسیونال لیبرال بود که بعدها تدریجا به کفرگویی متمایل شد. در پایان کتاب، نویسنده به تبیین نظرات دو روشنفکر دینی پس از انقلاب، یعنی سروش و شایگان پرداخته است. کتاب «نگاهی کوتاه به تاریخچه روشنفکری در ایران» در دو مجلد با عناوین فرعی «مروری بر روشنفکری در غرب، پیدایی روشنفکری در ایران و نسل اول روشنفکران مشروطه» و «نسل دوم روشنفکری مشروطه و روشنفکری دوران پهلوی» به تازگی توسط انتشارات کتاب صبح، منتشر شد. این اثر مروری است بر روشنفکری در غرب و پیدایی روشنفکری در ایران. بخشی از کتاب نیز به معرفی نسل اول روشنفکران مشروطه اختصاص دارد.

  ۹۰,۰۰۰ ريال