سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

مجموع 0ريال

اتمام خرید

دسته بندی

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

حجاب و عفاف    (۱۳ کالا موجود است.)

 • هفت سین حجاب (هفت پرسش درباره پوشش و حجاب)

  هفت سین حجاب (هفت پرسش درباره پوشش و حجاب)

  معرفی کتاب: مقدمه: پرسش، یکى از دروازه هاى رسیدن به کمال بینش، دانش و عمل صالح است. به ویژه اگر از سوى جوانان حقیقت جو و باصفایى باشد که در بهار زندگى و ابتداى راه رشد، بالندگى و خودسازى به سر مى برند. جوان اگر صادقانه به دنبال یافتن پاسخ هاى صحیح براى سوال هاى خویش باشد خداوند نیز او را به مسیرى مطمئن رهنمون خواهد کرد تا دریچه هاى علم و آگاهى برایش گشوده شده و دانسته هایش به نور روشنى بخش دل و جان خود و دیگران تبدیل گردد. نوشتار حاضر مجموعه اى از هفت پرسش و پاسخ درباره پوشش و حجاب است که به دلیل اهمیت و نیاز مخاطبان جوان تهیه و تنظیم شده است. در تدوین این اثر از بانک اطلاعات پرسش و پاسخ اداره مشاوره نهاد مقام معظم رهبرى در دانشگاه ها استفاده شایانى شد و بدین جهت، از مسئول اداره، جناب حجه الاسلام و المسلمین صالح قنادى و گروه هاى علمى و محققان فعال آن، به ویژه حجج اسلام سید ابراهیم حسینى و سید مجتبى حسینى کمال تشکر را دارم. البته یکى از بهترین آثارى که در این موضوع نگاشته شده، کتاب «مسئله حجاب» علامه شهید مرتضى مطهرى«ره» است، کتابى با دقت هاى فقهى و تحقیقى که مطالعه آن براى همه دختران و پسران جوان مفید خواهد بود. در نوشتار حاضر سعى شده خوشه اى از آن باغ و گلى از آن گلستان بر سر سفره هفت سین بهار جوانى شما تقدیم گردد، به امید آنکه راه هفت شهر عشق را به همگان رهنمون باشد، زیرا رهرو این سفر براى حفظ خود از خطرات تا رسیدن به معشوق، قطعا نیازمند توشه و پوشه اى مناسب است. چرایى پوشش سین اول: فلسفه حجاب زنان چیست؟ جیم: این سوال در واقع پرسش از دلیل عقلى و عقلایى مسئله است در این باره باید گفت: علت و فلسفه لزوم پوشش براى خانم ها، متعدد است و برخى از آنها عبارتند از: ۱/ حفظ تعادل جامعه از نظر امنیت و آرامش روانى؛ یکى از غرایز خدادادى در ساختمان وجودى انسان، غریزه جنسى است که نیرومندترین و ریشه دارترین غریزه آدمى است و در صورت کنترل، علاوه بر تداوم و استمرار نسل بشر، مى تواند موجب امنیت روانى انسان ها شود. در قوانین اسلام، براى استفاده درست از این غریزه حیاتى، راهکار گوناگونى مطرح شده که «حجاب» و وجود حریم بین زن و مرد، یکى از راهکارهاى مهم آن است. بدون شک، نبودن حریم بین زن و مرد و آزادى معاشرت هاى تعریف نشده و بى بندوبار (با آرایش هاى گوناگون)، هیجان ها و التهاب هاى جنسى را فزونى مى بخشد و تقاضاى برهنگى و سکس را به صورت یک عطش روحى و یک خواست سیرى ناپذیر، درمى آورد. اسلام به قدرت شگرف این غریزه آتشین، توجه کامل داشته و تدابیر زیادى براى تعدیل و رام کردن آن اندیشیده است و در این زمینه، هم براى زنان و هم براى مردان، تکالیف خاصى را معین کرده است. وظیفه مشترک زن و مرد این است که چشم خویش را از نگاه به نامحرم، بپوشانند و از نگاه شهوت آمیز، بپرهیزند؛ اما زنان به خاطر جاذبه هاى بیشتر وظیفه خاصى دارند و آن این که بدن خود را از مردان بیگانه بپوشانند و در اجتماع با آرایش هاى تحریک آمیز، ظاهر نشوند و به جلوه گرى و دلربایى نپردازند؛ تا زمینه انحراف مردان و به ویژه جوانان فراهم نشود.

  ۲۰,۰۰۰ ريال
 • هدیه مادر

  هدیه مادر

  در این کتاب آشنایی والدین با دلایل حجاب دختران، نحوه گفت وگو با فرزندان، اطلاعاتی برای خود پدر و مادران در تربیت فرزندان در خصوص موضوع حجاب و... مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. عناوین چهار فصل این کتاب عبارتند از: «به یاد هدیه های مادر»، «مواظب پنجره های خانه و عروسک ها باشید»، «آشنایی با عوامل جلوه نمایی و کم پوشیدگی» و «درس نامه حجاب (انتقال دانستنی های حجاب به دختران)».

  ۵۰,۰۰۰ ريال
 • عفاف گرایی در غرب

  عفاف گرایی در غرب

  گزیده: کتاب «عفاف گرایی در غرب» در زمره نخستین آثار حوزه اطلاع رسانی مکتوب در زمینه آخرین تحولات و چالش های مغرب زمین به ویژه آمریکا درباره آموزه عفاف و پوشش است. کتاب «عفاف گرایی در غرب» در چهار فصل مخاطبان خود را با مباحث این کتاب آشنا می کند. در فصل نخست کتاب با عنوان «عفت گرایی در سنت مسیحی» مطالبی مانند مغرب زمین پیش از مسیحیت، آموزه مسیحیت: پوشش، عفاف و خویشتن داری جنسی و همچنین چالش ها و نقدها به چشم می خورند. در بخش دوم کتاب با عنوان «لیبرالیسم جنسی؛ ضدیت با عفاف» به طور مفصل درباره لیبرالیسم مطالبی مطرح شده است. همچنین موضوعات دیگری مانند تلقی رایج از انسان، جنبش های فمینیستی، افزایش روابط لیبرال جنسی: افزایش کشتار جنین ها و افزایش روابط لیبرال جسنی: افزایش هزینه برای تک تک افراد منتشر شده است. در بخش سوم کتاب نیز با عنوان «رویکرد جدید عفاف گرا در غرب» مخاطبان می توانند با مطالبی مانند جنبش خویشتن داری جنسی، عوامل موثر بر شکل گیری جنبش خویشتن داری جنسی در غرب، فمینیست های ضد فمینیسم ، موانع موجود بر خویشتن داری جنسی و راهکارهایی برای موفقیت در خویشتن داری جسنی آشنا شوند. فصل چهارم این کتاب به مقوله «بنیان های از دست رفته» اختصاص دارد. داوری در نزاع جنبش خویشتن داری جنسی و مخالفان آن، حق بودن عفاف و پوشش، موانع درونی عفاف از دیدگاه اسلام، موانع بیرونی عفاف از دیدگاه اسلام و بررسی تطبیقی راهکارهای ارایه شده، از جمله مطالب این فصل کتاب اند.

  ۵۰,۰۰۰ ريال
 • ضوابط پوشش در دانشگاههای جهان
  ۹۰,۰۰۰ ريال
 • سوز عشق

  سوز عشق

  در این اثر ضمن آرایه تفسیری از معنای لغوی و اصطلاحی عشق، به تاثیر آن در زندگی انسان اشاره شده و نیاز به آن به تناسب روحیه افراد در زندگی فردی و اجتماعی مورد تاکید قرار گرفته است. نگارنده سعی دارد عشق زمینی را با عشق آسمانی در ارتباط معرفی نموده و مشترکات آن دو را بیان نموده و نقش عشق را در از بین بردن افسردگی، خستگی، یکنواختی، خودخواهی و آرام‌بخشی تبیین نماید.

  ۲۵,۰۰۰ ريال
 • راز یک فریب

  راز یک فریب

  برای نهاد و ناآرام و تنوع طلب خرد، درمانی جز تربیت اخلاق نیست. اگر مرد، زن را فقط عنصر هوسرانی و زیبا نمایی و عامل رواج هرزگی بشناسد هیچ گاه نه خود آرام می گیرد، نه زن را آرامش می بخشد. با این حال زنان خود در بحرانی کردن زمینه های ناامنی بی تقصیر نیستند. زمانی که آنها چشم ها را به جنبه های جسمی خویشتن خیره سازند، گویا می کوشند که دیده ها از همه انچه خداوند در وجود ایشان به واقعیت نهاده فقط جسم خاکی آنها را بجویند و ... . کتاب فوق بدین جهت به تبیین راه کار های اخلاقی برای پوشش زن و حجاب زن پرداخته است.

  ۱۵۰,۰۰۰ ريال
 • حجاب در فرهنگ اسلامی

  حجاب در فرهنگ اسلامی

  موضوع حجاب در سده اخیر یکی از دغدغه­‌های مهم فرهنگی جهان محسوب می‏­‌شود که می‌تواند بسیاری از مناسبات اجتماعی را متاثر سازد؛ به حدی که گرایش زنان به حجاب در برخی جوامع غرب، تهدیدی بزرگ بر بنیان تفکر سیاستمداران و حتی سرمایه­‌داران اقتصادی به شمار می‏‏‌رود. به همین دلیل، منع حجاب که در آن دولت­‌ها شدت یافته است، نشانه آشکاری بر استیصال و ضعف قدرت­‌های حکومتی در برابر تاثیرات عظیم حجاب است.واقعیت تبیین ­شده از دیدگاه دین بیانگر آن است که حجاب، کلید تعدیل تمایلات جنسی و کنترل فضای ارزشی در جامعه است و این در حالی است که رابطه مستقیم رعایت حجاب و عفاف با سلامت روحی فرد و انسجام خانواده، حقیقتی غیرقابل انکار است. این نوشته در ۱۱ فصل به بحث درباره موضوع پوشش زنان در اسلام پرداخته است: مفاهیم، تاریخچه پوشش زنان، تشریع پوشش زنان در اسلام، احکام و آداب، بسترها و زمینه‌ها، تنوع پذیری و پوشش، آثار پوشش اسلامی، حکومت و پوشش زنان، انتقادها از پوشش اسلامی، عوامل گریز از پوشش اسلامی، ارتقای فرهنگ پوشش اسلامی از جمله عناوینی است که در این کتاب به آن اشاره شده است.

  ۶۰,۰۰۰ ريال
 • حجاب (میرخندان)
  موجود نیست
 • حجاب (مشترک با کانون اندیشه جوان)
  ۳۲,۰۰۰ ريال