سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

مجموع 0ريال

اتمام خرید

دسته بندی

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

تاریخ ایران    (۱۶ کالا موجود است.)

 • هیئت های عزاداری در جامعه ایران چ۰۱

  هیئت های عزاداری در جامعه ایران چ۰۱

  در این کتاب، مقوله هیئت های عزاداری به مثابه جماعتی آیینی حول سنت های عزاداری بررسی و تحلیل شده است. به باور نویسنده: «هیئت های عزاداری علی رغم آنکه در تصوری سطحی، یک امر سنتی تعریف شده اند، در اصل محصول مواجهه وجدان جمعی شیعی با جهان مدرن و افول ساختارهای جماعتی سنتی است. از دل این مواجهه، پدیده ای مدرن به نام هیئت عزاداری سربرآورده که حاصل پویایی های ساختارهای فرهنگی جامعه ایرانی در دوره مدرن است». وی استدلال می کند که این نوع سازمان اجتماعی یک سازمان علدی روزمره نیست، بلکه جماعتی آیینی است که هرگونه مداخله دستگاه های سیاسی در آن عملا منجر به تخریبش خواهد شد. مفهوم مرکزی مقالات کتاب حاضر، آسیب شناسی سنت ها و جماعت های عزاداری در ایران است. در این نوع از آسیب شناسی مهم ترین عامل آسیب زا مداخله اصحاب قدرت برای دست کاری سنت های عزاداری و تقلیل تنوع و تکثر آن به اشکال خاص و محدود است. لذا ایده محوری این کتاب لزوم حمایت و حفاظت از تنوع سنت های عزاداری و ممانعت از دخالت و دست کاری نهادهای قدرت در آن هاست.

  ۳۰۰,۰۰۰ ريال
 • تاریخ ایران و اسلام
  ۲۶۰,۰۰۰ ريال
 • نقدی بر مدخل « امام خمینی » در دایره المعارف تشیع

  نقدی بر مدخل « امام خمینی » در دایره المعارف تشیع

  معرفی کتاب: کتاب نقدی بر مدخل خمینی روح الله در دائره المعارف بزرگ اسلامی، اثری است با رویکرد بیان واقعیات تاریخی که توسط دو تن از پژوهشگران تاریخ معاصر انقلاب اسلامی به درشته تحریر در آمده است. نویسندگان، این کتاب را در قالب دو بخش کلی تنظیم کرده اند که در بخش اول به نقد محتوایی با رویکرد تاریخی تحلیلی و در بخش دوم به اشکالات ساختاری و ویرایشی مدخل امام خمینی در دانشنامه بزرگ اسلامی پرداخته اند. از ویژگی های این کتاب نقد، آن است که بعضی از غلطهایی که مشهور است و در این مدخل با استفاده از منابع غیراصیل و با واسطه، آن مسایل را به عنوان یک امر ثابت شده ذکر کرده اند، در نقد با رجوع به منابعی که در مدخل ارجاع داده اند، به غلط بودن مدعای نویسندگان مدخل اشاره شده و با رجوع به منابع متقن و درجه اول مانند سخنان امام خمینی و کتاب های تاریخی معتبر که منتشر شده اند و در دسترس همه مردم قرار دارند، صحیح آن را نیز درج نموده اند.

  ۲۰۰,۰۰۰ ريال
 • نقاب ها: جریان شناسی نفوذ در تاریخ انقلاب اسلامی ایران

  نقاب ها: جریان شناسی نفوذ در تاریخ انقلاب اسلامی ایران

  تحویل از محل: روز رونمایی (۷شهریور ۱۳۹۷) ساعت ۱۶ الی ۱۸ در پاتوق کتاب تهران

  ۲۵۰,۰۰۰ ريال
 • تاریخ تحولات سیاسی ایران چ ۱۱ // ب ۳۱۳
  موجود نیست
 • محض اطلاع چ۰۳
  ۱۰۰,۰۰۰ ريال
 • جریان شناسی سیاسی در ایران
  ۲۲۰,۰۰۰ ريال
 • جنبش دانشجویی در ایران چ۰۲
  ۳۵,۰۰۰ ريال
 • شاه سلطان حسین صفوی

  شاه سلطان حسین صفوی

  تعبیر خواب به معنای کشف پیام و ترجمه ی یک خواب است. تعبیر خواب را بازتاب واقعیات نیز خوانده اند و برخی معتقدند که بر اساس آن می توان آینده را پیش بینی کرد. تعبیر خواب به صورت های مختلف انجام می گیرد. از انواع آن قرآنی و روایی و روانشناسی است. به نظر بعضی ها اگر خواب، رویای صادقه باشد، تعبیرش خودش است و نیازی به تعبیر نیست. لکن رویای صادقه مخصوص اولیای الهی و انبیاست و به ندرت شامل دیگران می شود. در عین حال خود شخص می فهمد و به قلبش القا می شود که خوابش رویای صادقه بوده و یا اینکه نیاز به تعبیر دارد. از ویژگی های کتاب حاضر می توان به موارد زیر اشاره کرد: تمامی واژگان و اصطلاحات قدیمی با ویرایش جدید به واژگان امروزی تبدیل و بر این اساس به ترتیب حروف الفبا دسته بندی شده است. از طریق ارجاعات لازم و ذکر شماره ی صفحه، خواننده به موضوعات جانبی و مشابه راهنمائی شده و به آسانی به تعبیر خواب مورد نظر دست می یابد.

  ۶,۰۰۰ ريال