سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

مجموع 0ريال

اتمام خرید

دسته بندی

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

تاریخ اسلام    (۳۰ کالا موجود است.)

 • تاریخ تحلیلی اسلام/ جعفر شهیدی
  ۱۲۰,۰۰۰ ريال
 • تمدن اسلامی در قرن چهارم هجری یا رنسانس اسلامی
  ۲۰۰,۰۰۰ ريال
 • تشیع در مسیر تاریخ

  تشیع در مسیر تاریخ

  گزیده: مجموعه گلشن ابرار که خلاصه ای از زندگی و شرح حال علمای اسلام است که تا کنون هشت جلد از آن به زیور چاپ آراسته شده، اثری است که در چندین جلد توسط جمعی از پژوهشگرن حوزۀ علمیۀ قم زیرنظر پژوهشکدۀ باقرالعلوم (علیه السلام) تالیف شده است. در این بین علمایی هستند که غیر از زندگی علمی خود، زندگی سیاسی پرباری داشته اند و در صحنه های گوناگون سیاسی شرکت داشته اند و برخی دیگر فقط زندگی علمی و زاهدانه ای داشته اند و در سیاست و اوضاع سیاسی دوران خویش هیچ دخالتی نداشته اند که هر کدام در جای خود به آن پرداخته شده است. برخی از علما شرح کوتاهی دارند و برخی بسیار مفصل است که این امر یا به دلیل محدودیت اطلاعات راجع به عالم موردنظر است یا به جهت اهمیتی که آن عالم در بین مردم دوران خویش داشته، کمیت اطلاعات راجع به آن عالم تغییر کرده است. ساختار نوشتاری کتاب های این مجوعه در تمام مجدات آن به این ترتیب است: ۱) تولد، خانواده و حسب و نسب ۲) دوران کودکی ۳) دوران تحصیل و تهذیب و مقام علمی ۴) زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی ۵) سفرها ۶) شاگردان ۷) آثار و تالیفات ۸) تاریخ و چگونگی وفات یا شهادت

  ۱۶۰,۰۰۰ ريال
 • کارنامه اسلام چ۲۳

  کارنامه اسلام چ۲۳

  کارنامه اسلام فصل درخشان تاریخ انسانی است؛ نه فقط از جهت توفیقی که مسلمین در ایجاد یک فرهنگ تازه جهانی یافتند، بلکه به سبب فتوحاتی بود که آن ها از این طریق موفق به برپایی دنیای تازه ای به عنوان قلمرو اسلامی ورای شرق و غرب شدند که نه شرق بود و نه غرب. طرز بیانی که نویسنده در این کتاب به کار برده شاید در نظر اول در نزد برخی از خوانندگان تا انداز ه ای حماسه آمیز جلوه کند، اما این پندار درست نیست. نویسنده فقط خواسته است با همان چشمی به فرهنگ گذشته اسلام بنگرد که خود مسلمین گذشته، بدان می نگریسته اند. شیوه بیانی عاری از هیجان و خالی از همدردی که محققان اروپایی در این مسائل دارند، به آن ها هرگز امکان آن را نخواهد داد تا در ارزیابی آنچه مسلمانان به فرهنگ دنیا داده اند به درستی داوری کنند. کدام مورخ می تواند بدون همدلی واقعی، با آنچه موضوع تحقیق اوست ارتباط و تفاهم درست بیابد؟ بدون شک دنیای اسلام در تمدن و فرهنگ امروزی جهان که شاید بیش از آنکه غربی باشد بورژوایی است آن اندازه سهم و تاثیر واقعی داشته است که برشمردن آن نیازی به حماسه سرایی نداشته باشد.

  ۱۴۵,۰۰۰ ريال
 • نقش کوفه در گسترش تشیع تا قرن چهارم هجری
  ۱۰۵,۰۰۰ ريال
 • ناگفته هایی از اسناد خطبه غدیر: پژوهشی در اسناد و مصادر خطابه ارزشمند پیامبر گرامی اسلام در روز غدیر خم

  ناگفته هایی از اسناد خطبه غدیر: پژوهشی در اسناد و مصادر خطابه ارزشمند پیامبر گرامی اسلام در روز غدیر خم

  در این اثر پس از تمییز حدیث غدیر و خطبه غدیر از یکدیگر، در باب سیر انعکاس، اسناد، و راویان این خطبه شریف در میراث مکتوب اسلامی، به طور مبسوط و مطابق با مبانی رجالی مشهور فریقین، بحث شده است. نبود هیچ ضبطی از خطابه پیامبر در روز غدیر در پنج قرن نخست هجری، و نیز نبود هیچ سند معتبری از این خطبه شریف در مصادر فریقین، دو پندار ناصحیحی است که پاسخ آن در این اثر آمده است. نویسنده در مقدمه اول به «آشنایی اجمالی با حدیث غدیر، درآمدی بر خطبه غدیر» و در مقدمه دوم «امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیهماالسلام، ام هانی بنت ابی طالب، عبدالله بن جعفر بن ابی طالب، ابورافع، ضمیره الاسلمی، سعد بن ابی وقاص، ابوجنیده بن جندع، ابوهریره، زید بن ارقم و براء بن عازب» پرداخته است.

  ۸۰,۰۰۰ ريال
 • مجموعه مقالات تاریخ اسلام (تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی) (جلد ۸)
  موجود نیست
 • مجموعه مقالات تاریخ اسلام (تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی) (جلد ۹)
  موجود نیست
 • مجموعه مقالات تاریخ اسلام (امامان معصوم علیهم السلام) (جلد ۷)
  ۱۹۰,۰۰۰ ريال