سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

مجموع 0ريال

اتمام خرید

دسته بندی

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

مهدویت    (۴ کالا موجود است.)

 • نقش باور داشت آموزه مهدویت در احیای فرهنگ و تمدن
  ۱۱۰,۰۰۰ ريال
 • مهدویت و آینده جهان: مبانی اعتقادی موعودگرایی در ادیان

  مهدویت و آینده جهان: مبانی اعتقادی موعودگرایی در ادیان

  بررسی مبانی و اصول اعتقاد به منجی و موعودگرایی در میان ادیان زنده دنیا است. در این نوشتار ضمن بیان اهمیت و ضرورت بحث از منجی موعود و ویژگی‌های او در ادیان ابراهیمی و غیر ابراهیمی، به تبیین اصول و مبانی فکری و اعتقادی آموزه‌های مهدویت در چهار قالب عدالت‌گرایی، کمال‌خواهی، نجات‌بخشی و حکومت واحد جهانی پرداخته شده و تصویری قرآنی و روایی از صفات و بایسته‌های موعود آخرالزمان ارایه شده و دیدگاه‌های ادیان مختلف در این زمینه ورد بحث و بررسی اجمالی و نیز نقد و ارزیابی قرار گرفته است. نویسنده در همین راستا به نقد دیدگاه‌های اسطوره‌ای در مورد موعود آخرالزمان در ادیان غیراسلامی و مذاهب غیرشیعی پرداخته و گستره موعودخواهی را در این ادیان با توجه به دیدگاه‌های آنان در زمینه عدالت‌گرایی، کمال‌خواهی، نجات‌بخشی و حکومت واحد جهانی و نیز دستیابی به آرمان‌شهر مورد نظر آنان، به نقد مبانی اعتقادی آنان در این زمینه پرداخته و چشم‌اندازهای سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مسیحیان، یهودیان و مسلمانان را در مورد برنامه حکومت جهانی موعود آخرالزمان، ترسیم نموده است. وی در این زمینه به مشترکات و اختلافات فکری این ادیان اشاره نموده و فطری بودن موعودگرایی را از نظر آموزه‌های دینی و عقلی بررسی نموده است.

  ۱۴۰,۰۰۰ ريال
 • عصر ظهور از زبان آیت الله بهجت

  عصر ظهور از زبان آیت الله بهجت

  مجموعه پیش رو به بیان برخی از وقایع مربوط به دوران ظهور امام مهدی (ع) و علایم آن از دیدگاه آیه الله محمدتقی بهجت و گردآوری سخنان وی در زمینه ابعاد مختلف مهدویت می پردازد. در این نوشتار برخی از مسایل مربوط به دوران غیبت و ظهور امام مهدی (ع) و نیز اوضاع جهان پس از آن از منظری روایی بیان شده و برخی از نشانه های حتمی ظهور و کیفیت آن با استناد به سخنان محمدتقی بهجت ذکر شده است. در همین زمینه نویسنده به مسایلی همچون: خروج سفیانی و قطعی بودن آن قبل از ظهور، جنایات سفیانی و سرانجام وی، گسترش ظلم حتی در بلاد کفر، علاقه امام مهدی به ایرانیان، امکان دیدار ایشان در عصر غیبت، ادله اثبات کننده وجود آن امام و ظهور وی، اعمال مسجد جمکران، بایسته انتظار فرج، لزوم دعا کردن برای فرج، انتظارات امام مهدی از شیعیان خویش، اوضاع جهان در آخرالزمان، عدم ثبات قدم در فتنه های آخرالزمان، آثار دعا در تعجیل فرج و برخی دیگر از مسایل مربوط به مهدویت اشاره نموده است.

  ۴۰,۰۰۰ ريال
 • پنجاه پرسش و پاسخ مهدویت

  پنجاه پرسش و پاسخ مهدویت

  مساله مهدویت و اعتقاد به منجی از موضوعات مطرح در میان همه ملت‌ها و مکتب‌های الهی و مادی است و در اسلام تمامی فرقه‌ها و مذاهب اسلامی در انتظار یک مصلح جهانی از دودمان پیامبر اسلام به سر می‌برند و به عنوان یک اعتقاد عمومی امت اسلامی مورد توجه بوده است، اما شیعیان که با اتصال به معارف نورانی اهل بیت‌(ع) و ارائه صفات و ویژگی‌ها و فلسفه و اهداف روشن در اعتقاد به مهدویت، چشمه امید به آینده را در دل ستم‌دیدگان و ملت‌های محروم باز کرده است و برنامه‌ها و نقشه‌های سلطه‌گرایانه استکبار را به خطر انداخته است مورد انواع حملات و تهدیدها قرار دارد. در این رساله به انواع پرسش‌ها و اشکالات و ابهاماتی که درباره‌ی حضرت مهدی(عج) و مهدویت مطرح شده و یا ممکن است مطرح شود پرداخته شده و پاسخ روشن و قاطع داده شده است.

  ۸۵,۰۰۰ ريال