سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

مجموع 0ريال

اتمام خرید

دسته بندی

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

مبانی نظری حکومت و انقلاب    (۳۵ کالا موجود است.)

 • هندسه انقلاب

  هندسه انقلاب

  استقلال کشور مبارزه با استکبار و زورگویی توجه به مستضعفین و رفع فقر تدین و پایبندی به مبارزه اسلامی مساله ی فلسطین معیشت مردم

  ۳۷۰,۰۰۰ ريال
 • قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران چ۰۴
  ۵۰,۰۰۰ ريال
 • مجموعه مقالات سومین همایش ملی نظریه مردم سالاری دینی  (جلد ۲)
  ۲۰۰,۰۰۰ ريال
 • مجموعه مقالات سومین همایش ملی نظریه مردم سالاری دینی  (جلد ۱)
  ۲۳۰,۰۰۰ ريال
 • عدالت از منظر مردم سالاری دینی و لیبرال

  عدالت از منظر مردم سالاری دینی و لیبرال

  مفهوم بنیادین عدالت به مثابه دغدغه ای خاموشی ناپذیر در تاریخ اندیشه ورزی سیاسی اجتماعی، آوردگاه بحث و نظر اندیشمندان بوده است. عدالت مبتنی بر پی رنگ اصول دموکراسی لیبرال، سرانجام بسامان خود در تامین همه نیازهای فرد می جوید؛ اما عدالت در رویکرد مردم سالاری دینی و خاستگاه اسلامی اش از ریشه های خلقت فطری این نیاز در انسان معنا می گیرد. کندوکاو مباحثی چون چیستی اصول دموکراسی لیبرال و مردم سالاری دینی و عدالت از منظر مردم سالاری دینی و دموکراسی لیبرال راهی است برای نقد و بررسی این مقوله در آن دو رویکرد و چگونگی راهکارهای تحقق آن در اندیشه مردم سالاری دینی. این کتاب در هفت گفتار تنظیم شده است. در گفتارهای اول و دوم به تبیین مفاهیم بحث و اصول نظری هر یک از مکاتب پرداخته؛ در گفتارهای سوم، چهارم و پنجم به نگرش هریک از این دو مکتب به عدالت، اشاره و نظرگاه هریک به عدالت مورد نقد و بررسی قرار گرفته شده است. پس از روشن شدن مرزهای مردم سالاری دینی و جداسازی آن از دموکراسی لیبرال، در گفتار ششم، عدالت را از منظر دو مکتب، مورد مقایسه قرار داده و در گفتار هفتم به ساز و کارهای تامین عدالت اجتماعی از منظر مردم سالاری دینی پرداخته شده.

  موجود نیست
 • متن به حاشیه نرود

  متن به حاشیه نرود

  این اثر شامل دیدگاه های دکتر "عماد افروغ" دانشیار دانشگاه تربیت مدرس، دکتر "علی عسگری" عضو هیات مدیره موسسه فرهنگی تبیان، مهندس "عباس سلیمی نمین" مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران، دکتر "محمدرضا مرندی" عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی، دکتر "محمد شفیعی فر" عضو هیات علمی دانشگاه تهران و دکتر "ناصر جمال زاده" استادیار دانشگاه امام حسین(ع) درباره انقلاب اسلامی و ریشه های آن است. در کتاب "متن به حاشیه نرود" هویت و سیرت انقلاب سال ۵۷ و همچنین بررسی این مقوله از نظرگاه این استادان در قالب جملات کلیدی و کوتاه تدوین شده اند. در کنار این موضوع، نقش دانشگاه ها در تبیین هرچه بهتر انقلاب اسلامی و تمایز آن با دیگر انقلاب ها، شاخصه اصلی هویت انقلاب، ضرورت شناخت آن و همچنین عملکرد جمهوری اسلامی و نتایح انقلاب اسلامی نیز بررسی شده اند.

  ۴۰,۰۰۰ ريال
 • گفتمانی در باب سیاست و حکومت

  گفتمانی در باب سیاست و حکومت

  گزیده: این کتاب می کوشد با استفاده از شیوه‏ گفت وگو، نگاه متفاوتی به سیاست و حکومت را مطرح کند. در این گفت وگوها به اندیشه سیاسی امام خمینی(ره) به عنوان نگاه اصلی و محوری توجه شده است. مضامین این نوشتار در یک مقدمه و سه فصل تنظیم شده اند. نویسنده در فصل نخست، مخاطبان را با زندگی امام خمینی (ره) از تولد تا آغاز نهضت و از آغاز نهضت تا ارتحال امام (ره) آشنا می‏کند. در فصل دوم که چیستی سیاست نام دارد، سیاست، حوزه‏های معرفت سیاسی و مهمترین مختصات اندیشه امام خمینی(ره) عنوان شده اند. بررسی و تحلیل تعریف های سیاست، کشور و نظام بین‏الملل در اندیشه امام خمینی(ره) و سایر اندیشمندان، واپسین فصل این کتاب را تشکیل می دهند.

  ۳۹,۰۰۰ ريال
 • گفتمان بیداری اسلامی: مجموعه گفتگوها با آیت الله محسن اراکی

  گفتمان بیداری اسلامی: مجموعه گفتگوها با آیت الله محسن اراکی

  این کتاب شامل ۵ مصاحبه با آیت الله محسن اراکی تحت عناوین ذیل می باشد: ۱- تاثیر امام خمینی (قدس سره) بر جهان معاصر؛ ۲- تاثیرات انقلاب اسلامی ایران بر بیداری اسلامی؛ ۳- ضرورت تبیین اصل ولایت فقیه برای بیداری اسلامی؛ ۴- وحدت، بیداری اسلامی و انقلاب اسلامی ایران؛ ۵- وحدت، تاکتیک یا استراتژی انقلاب اسلامی. در این کتاب می خوانیم: اولین تاثیر انقلاب اسلامی ایران و اندیشۀ امام خمینی(ره)، امید دهی به جوامع تحت ستم بود. ملت­ های تحت ستم و جوامع اسلامی که خصوصا در صدسال اخیر دچار حالت ناامیدی شده بودند، با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، این امید در آنها به وجود آمد که می­ توان و می ­شود نظام­ ها را عوض کرد و مستکبران را از عرش قدرت، به زیر آورد. دومین تاثیر انقلاب اسلامی و تفکر امام خمینی(ره) بر بیداری ملت ها خصوصا ملت های اسلامی این بود که مردم را نسبت به نقش منفی حاکمان مستکبر در بدبختی و مشکلات جوامعشان بیدار کرد. نکتۀ سومی که از انقلاب اسلامی ایران مایه گرفته شد، این بود که در این جنبش ها نیاز به یک شعار واحد و اندیشۀ واحدی بود که بتواند عامۀ مردم را با هم یک جهت کند. آنچه که می توانست مردم را یک جهت کند، شعارهای دینی و اسلامی و همچنین اندیشه ها و انگیزه های دینی بود، لذا شعارهای اسلامی بر سر زبان های مردم افتاد و آن شعارها، مردم را یک جهت کرد.

  ۳۵,۰۰۰ ريال
 • گفتار و گفتگو در مردم سالاری دینی: همایش ملی نظریه مردم سالاری دینی

  گفتار و گفتگو در مردم سالاری دینی: همایش ملی نظریه مردم سالاری دینی

  گزیده: کتاب شامل بخش های مختلفی می شود. در ابتدا مقدمه ای بر تاریخنگاری انقلاب اسلامی ایران آمده است . سپس نویسنده تاملی درباره فرهنگ ناموران ایران می کند . در ادامه انقلاب مشروطیت توضیح داده می شود و همچنین تاریخ تحولات سیاسی و جریان ها و جنبش های مذهبی وسیاسی از مباحث دیگر کتاب است. در این کتاب خاطرات افرادی چون اسدالله علم ،عبدالمجید مجیدی ،علی امینی،جهانگیر تفصلی،شعبان جعفری نیز آمده است . این کتاب ، با توجه به شیوه استقرایی که در منابع تاریخ انقلاب صورت گرفته، خواننده را متوجه تحریفاتی می کند که مخالفان در تاریخ معاصر ایران، به ‏ویژه تاریخ انقلاب اسلامی ایجاد کرده‏اند؛ همچنین در طبقه‏بندی و مستندسازی صورت پذیرفته در این کتاب برخی نقاط ضعف یا قوت سبک‏های مختلف تاریخ‏نگاری انقلاب نیز تشریح شده است. کتاب کنکاشی در تاریخ‏نگاری معاصر، مجموعه‏ای از مقالات مختلف است که نگارنده، در طول چند سال، آن‏ها را به رشته تحریر درآورده است و در پاره‏ای از مطبوعات و نشریات منتشر شده است. البته عمده این نشریات، نشریات تخصصی و ویژه موضوع نقد بوده‏اند.

  ۱۳۵,۰۰۰ ريال